9. TJ Spartak Třebíč B 13 194
10. AC Čejkovice 9 94
11. ASK Blansko 6 55
12. AC Moravský Krumlov 2 10

Po třech kolech zkrácené ligy obsadili naši muži celkové šesté místo ziskem 21 hlavních bodů a 250 pomocných bodů.
VELKÁ GRATULACE všem účastníkům a členům realizačního týmu, kteří bojovali za náš klub!!!

Zde je krátké shrnutí uplynulé ligové sezony.

Letošní sezóna byla v mnoha ohledech specifická a jisté změny se nevyhnuly ani II. lize mužů a žen. V tomto ročníku nebylo možné postoupit do vyšší soutěže a místo obvyklých čtyř kol se konaly pouze tři. Jistě to však nevedlo ke snížení úrovně této soutěže. Konkurence byla vysoká a nebylo lehké v ní uspět. Naši atleti se s ní však dokázali výborně popasovat. Neobyčejnou formu si do této sezóny přinesl Tomáš Bogner, který oslňoval svými výkony nejen na čtvrtce, ale i na stovce a dvoustovce, a samozřejmě byl také nedílnou součástí štafety. Obdivuhodné výkony předváděl také věkem stále dorostenec Karel Šula, který ovládl vrh koulí i hod diskem na všech třech ligových kolech. Solidní výkony však předváděli i další naši atleti a nemalou měrou přispěli k celkovému šestému místu, které po druhém kole nebylo vůbec jisté. Velmi vyrovnaný souboj jsme svedli se Sokolem Velké Meziříčí, který ještě před posledním kolem držel tuto pozici, bojovnost a vzájemná podpora našich atletů však nakonec obrátila vývoj ve prospěch červenočerných barev. Konečné šesté místo je pro náš mladý tým doplněný o zkušené vrhače a chodeckou legendu Jána Záhončíka jistě úspěchem.

1. kolo – 4.7. 2020 Vyškov
Na zahajovacím kole zkrácené ligové sezony se našim mužům dařilo a skončili v soutěži družstev na 6. místě ziskem 88 bodů. Největšího individuálního úspěchu dosáhl Karel Šula, který zvítězil ve vrhu koulí i hodu diskem.
Ján Záhončík vybojoval v chůzi na 5km druhé místo. Junior Tomáš Bogner se umístil třetí v běhu na 400m v novém osobním rekordu. Ani ostatní členové týmu nezůstali pozadu a svými bodovými zisky přispěli k pěknému umístění.

2. kolo - 19. 7. 2020 Břeclav
Na 2. ligovém kole naši muži zopakovali 6. místo z I. kola, tentokrát nasbírali 78 bodů. Soutěž koulařů a diskařů opět opanoval Karel Šula, věkem dorostenec. V hodu diskem si vytvořil nový osobní rekord. Ján Záhončík vyhrál chůzi na 5km. Junior Tomáš Bogner skončil třetí v běhu na 400m, v nejkratším sprintu (100 m) postoupil do finále A, ve kterém skončil pátý a bodoval i na dvojnásobné trati.

3. kolo - 23.8. 2020 Znojmo

Na 3. kole II. ligy obsadili naši muži po napínavém boji 6. místo ziskem 84 bodů. Asi nejvíce svědčilo slunečné počasí Tomáši Bognerovi, který na znojemském tartanu překonal hned dva klubové rekordy (na 100 a 200 m). Na čtvrtce mu navíc v osobním rekordu konkuroval Matěj Šulc, společně nedali soupeřům šanci a zaznamenali hned dvacet bodů. Ve vrhačském kruhu předvedl své umění Karel Šula, který potvrdil roli favorita a ve vrhu koulí i hodu diskem s přehledem zvítězil. Ve skokanských disciplínách se v dobrém světle ukázal další mladý závodník Robert Gonda, který za dálku, výšku a trojskok zaznamenal v součtu dvanáct bodů. Bodově přispěli také zkušení kladiváři Libor Novotný a David Vlasák, shodně dva body si připsali Miroslav Šlapota v kouli a Ondřej Habr na dlouhých překážkách a naprázdno nevyšel ani Václav Krauer, který zabojoval ve finále B na stovce. Závěr přinesl přísnou diskvalifikaci velmi dobře rozběhnuté stovkové štafety.