BRNĚNSKÝ ATLETICKÝ KLUB
28. června 2020

PŘEBOR JIŽNÍ MORAVY NA DRÁZE

Na nedělním přeboru Jihomoravského kraje mužů, žen, juniorů a juniorek na dráze ve Znojmě získali naši atleti dohromady 11 cenných kovů.
Mužská štafeta ve složení Tomáš Bogner, Matěj Šulc, Ondřej Habr a Robert Pařenica s přehledem vyhrála běh na 4x400 m.

Poslední červnová neděle roku 2020 se nesla ve znamení Mistrovství Jihomoravského kraje. Ráno nás na stadionu ve Znojmě přivítalo celkem příjemné slunečné počasí, které se však během dne změnilo v úmorné tropické vedro, ve kterém nebylo jednoduché podávat ty nejlepší výkony. Naši atleti se s tím však vypořádali velmi slušně. Ve vrhu koulí a hodu diskem si naše atletky Adéla Kelblová a Oleksandra Prytulyak vytvořily osobní rekordy, přičemž Áďa si svým výkonem v disku zajistila bronzovou medaili. Krásnou podívanou předvedli ve druhém rozběhu juniorů na 200 m Tomáš Bogner a Matěj Šulc, když se jim podařilo překonat své osobní rekordy, tento běh jasně ovládli a zaslouženě získali stříbrnou a bronzovou medaili. Několik disciplín absolvoval Ondřej Habr. Nejvíce se mu dařilo v oštěpu, kde se mu povedlo dvakrát vylepšit osobní rekord a společně s dálkou a sprinty nakonec získal čtyři bronzové medaile. Zastoupení jsme měli také na středních a dlouhých tratích. Na ženské osmistovce statečně bojovala Marcela Musílková a doběhla si pro stříbrnou medaili. Na 5000 m mužů ukázal své schopnosti Robert Pařenica, kterému se nakonec povedlo získat bronzovou medaili. Náš nejhodnotnější výkon dne předvedl čtvrtkař Tomáš Bogner, který si dokázal vylepšit osobák o více než vteřinu a v čase 51,73 si doběhl pro stříbrnou medaili. Celý program zakončila štafeta na 4x400 m, kde naše barvy samozřejmě nemohly chybět. Štafeta ve složení Tomáš Bogner, Matěj Šulc, Ondřej Habr a Robert Pařenica zaběhla solidní čas 3:46,76 a dala těmto závodům zlatou tečku.