logo
BRNĚNSKÝ ATLETICKÝ KLUB
7. srpna 2021

MUŽI ŠESTÍ V BŘECLAVI

Na 2. kole Ligy v Břeclavi se muži umístili ziskem 80 bodů na 6. místě. Nejvíce bodů získal Karel Šula, který za týden odlétá na Mistrovství světa juniorů do Nairobi. V kouli zvítězil za 16,24 m, v disku hodil 39,58 m.
Z ostatních výkonů: Tomáš Bogner v běhu na 400 m zaběhl letošní nejlepší výkon 51,36 s – o jednu setinu sekundy před Matějem Šulcem 51,37 s (OR).


Druhé kolo Ligy se vzhledem k ničivému tornádu, které znemožnilo konání závodů v původním termínu v Hodoníně, uskutečnilo na začátku srpna v Břeclavi. Závody provázelo typické letní počasí. Junior Karel Šula navázal na výkony z prvního kola a ve vrhu koulí i hodu diskem nechal za sebou všechny konkurenty a zaslouženě zvítězil. Na čtyřstovce předvedli pěkný souboj o druhé místo ve svém běhu Tomáš Bogner s Matějem Šulcem. Bodově také přispěl Vojtěch Brachtl na krátkých i dlouhých překážkách. Za zmínku stojí výkon Jany Dvořáčkové (startující mimo soutěž), která na osmistovce žen vylepšila osobní rekord o šest vteřin na 2:23,69. Závody poznamenalo svalové zranění Tomáše Bognera, který nám následně chyběl také ve štafetě. Tam ho tak musel nahradit nadějný mladý atlet Hynek Žlůva (RN 2007), který se s tím však popasoval velmi dobře. V Břeclavi nakonec bodovali všichni naši závodníci, získali celkem 80 bodů a přispěli k 6. místu. 

 

Výsledky

NOVINKY Z KLUBU

Archiv

PARTNEŘI

Brno
MŠMT
 Český atletický svaz
Jihomoravský kraj
ZON
Kříž
Kam za sportem v Brně


TOPlist