Platí 5. stupeň protiepidemického systému. Vnitřní sportoviště jsou zavřena, sportovat je možné na venkovních sportovištích maximálně do počtu 2 osob.

ODDÍLOVÉ PŘEBORY NA PONAVĚ

V úterý 6.října 2020 proběhly Oddílové přebory na Ponavě za rekordní účasti 38 atletů našeho klubu.

22. září 2020

ŽLŮVA VICEMISTR JIŽNÍ MORAVY

Na přeboru Jihomoravského kraje mladšího žactva ve Vyškově 22.9. obsadil Hynek Žlůva 2. místo v běhu na 800m výkonem 2:27,19 a zároveň vytvořil kvalitní osobák na 150m výkonem 20,69s. Martin Hanulics se umístil na 7. místě ve vrhu koulí výkonem 7,75m.

15. září 2020

CELKOVÉ ŠESTÉ MÍSTO VE DRUHÉ LIZE MUŽŮ

Po třech kolech zkrácené ligy obsadili naši muži celkové šesté místo ziskem 21 hlavních bodů a 250 pomocných bodů.

VELKÁ GRATULACE všem účastníkům a členům realizačního týmu, kteří bojovali za náš klub!!!

Zde je krátké shrnutí uplynulé ligové sezony.

14. září 2020

NÁBOR CHLAPCŮ A DĚVČAT DO KLUBU

Od 15.9.2020 vždy v úterý a čtvrtek v 16:00 hod můžete přijít na nábor začátečníků ve věku 7-15 let do našeho klubu.  Atletické tréninky probíhají 2x týdně na hřišti Ponava na Drobného ulici. Pokud se chcete se svým dítětem zúčastnit náboru, pošlete mailem info na info@trackandfield.cz

23. srpna 2020

MUŽI NA TŘETÍM KOLE LIGY ŠESTÍ

Na 3. kole II. ligy obsadili naši muži po napínavém boji 6. místo ziskem 84 bodů. Velmi dobře se předvedli pěknými výkony mladí závodníci Tomáš Bogner, Karel Šula, Matěj Šulc a Robert Gonda.

12. srpna 2020

SPRINTERSKÝ TROJBOJ

Za tropického vedra se konal sprinterský trojboj 60-100-200m v Břeclavi. Tomáš Bogner vytvořil 2 osobní rekordy a zvítězil v celkovém pořadí ziskem 2216 bodů. Další osobáky si vytvořili Matěj Šulc /3x/, Hynek Žlůva /3x/ i Sofie Hiadlovská /2x/.

KAREL ŠULA MÁ NABITO

Karel Šula ml. absolvoval v uplynulém týdnu 4 vrhačské závody v průběhu dvou dnů. Nejprve v úterý 11.8. v Čejkovicích koule za 18,49m a disk 50,99m, aby pak ve středu v Břeclavi potvrdil formu v kouli za 18,65m a v hodu diskem za 49,42m. Bravo!

22. července 2020

KAREL ŠULA 52,67M V DISKU

Talentovaný Karel Šula hodil diskem ve středu 22.7. na Vrhačské středě v Žabovřeskách 52,67m, jen o 17cm za osobním rekordem. Bravo!

20. července 2020

MUŽI NA LIZE OPĚT ŠESTÍ

I na 2. ligovém kole byli naši muži úspěšní. Zopakovali 6. místo z I. kola, tentokrát nasbírali 78 bodů. Soutěž koulařů i diskařů opět opanoval Karel Šula, věkem dorostenec. V hodu diskem si vytvořil nový osobní rekord. Junior Tomáš Bogner skončil třetí v běhu na 400m, v nejkratším sprintu (100 m) postoupil do finále A, ve kterém skončil pátý a bodoval i na dvojnásobné trati. Ani ostatní členové týmu nezůstali pozadu a svými bodovými zisky přispěli k pěknému umístění.

7. července 2020

ŠESTÉ MÍSTO NA 1. LIGOVÉM KOLE

Na zahajovacím kole zkrácené ligové sezony se našim mužům dařilo a skončili v soutěži družstev na 6. místě ziskem 88 bodů. Největšího individuálního úspěchu dosáhl Karel Šula, který zvítězil ve vrhu koulí i hodu diskem. Junior Tomáš Bogner se umístil třetí v běhu na 400m v novém osobním rekordu.

28. června 2020

PŘEBOR JIŽNÍ MORAVY NA DRÁZE

Na nedělním přeboru Jihomoravského kraje mužů, žen, juniorů a juniorek na dráze ve Znojmě získali naši atleti dohromady 11 cenných kovů.
Mužská štafeta ve složení Tomáš Bogner, Matěj Šulc, Ondřej Habr a Robert Pařenica s přehledem vyhrála běh na 4x400 m.

17. června 2020

EVROPSKÝ HOD ŠULY 19,57 METRŮ

Nadějný otočkář Karel Šula vytvořil ve středu 17.6. na Vrhačské středě v Žabovřeskách nový osobní rekord. Jen dva koulaři jeho věku předvedli v historii československé atletiky lepší výkon ve vrhu koulí 5kg. Na loňském Mistrovství Evropy U18 v maďarském Győru výkon 19,57m stačil na medailové umístění. Bravo!

11. června 2020

2. ATLETICKÉ ÚTERÝ NA PONAVĚ ZA ÚČASTI 25 ATLETŮ

V úterý 9. června se usktečnilo 2. atletické úterý na Ponavě za účasti našich 25 atletů. Závody v běhu na 60m, ve skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem na atletickém stadionu za Lužánkami proběhly za slunečného počasí.

3. června 2020

INFORMACE K LIGOVÝM SOUTĚŽÍM

Předsednictvo ČAS schválilo termíny a podmínky ligových soutěží v tomto roce a upravenou termínovou listinu.

Termíny ligových kol:

1. kolo – 4.7. 2020 Vyškov
2. kolo – 19.7. 2020 Břeclav /neděle/
3. kolo – 23. 8. 2020 Znojmo /neděle/

KAREL ŠULA ZAHÁJIL SEZONU V OSOBNÍM REKORDU

Dorostenec Karel Šula (RN 2003) vytvořil ve středu na Vrhačské středě v Brně osobní rekord ve vrhu koulí 5kg a výkonem 18,19m soutěž vyhrál. Tímto výkonem splnil kvalifikační kriterium na Mistrovství Evropy v atletice do 18 let. Miroslav Šlapota, který je v přípravě na Mistrovství světa veteránů, vrhnul svým 5kg náčiním 12,26m a potvrdil tak kvalitní formu na začátku atletické sezony.

2. června 2020

1. ATLETICKÉ ÚTERÝ NA PONAVĚ

V úterý 2. června se usktečnilo 1. atletické úterý na Ponavě za účasti našich atletů. Závody v běhu na 300m, v běhu na 600m, ve vrhu koulí a hodu kriketovým míčkem na atletickém stadionu za Lužánkami proběhly za slunečného a větrného počasí.