logo
BRNĚNSKÝ ATLETICKÝ KLUB
20. července 2020

MUŽI NA LIZE OPĚT ŠESTÍ

I na 2. ligovém kole byli naši muži úspěšní. Zopakovali 6. místo z I. kola, tentokrát nasbírali 78 bodů. Soutěž koulařů i diskařů opět opanoval Karel Šula, věkem dorostenec. V hodu diskem si vytvořil nový osobní rekord. Junior Tomáš Bogner skončil třetí v běhu na 400m, v nejkratším sprintu (100 m) postoupil do finále A, ve kterém skončil pátý a bodoval i na dvojnásobné trati. Ani ostatní členové týmu nezůstali pozadu a svými bodovými zisky přispěli k pěknému umístění.

... další informace
7. července 2020

ŠESTÉ MÍSTO NA 1. LIGOVÉM KOLE

Na zahajovacím kole zkrácené ligové sezony se našim mužům dařilo a skončili v soutěži družstev na 6. místě ziskem 88 bodů. Největšího individuálního úspěchu dosáhl Karel Šula, který zvítězil ve vrhu koulí i hodu diskem. Junior Tomáš Bogner se umístil třetí v běhu na 400m v novém osobním rekordu.

28. června 2020

PŘEBOR JIŽNÍ MORAVY NA DRÁZE

Na nedělním přeboru Jihomoravského kraje mužů, žen, juniorů a juniorek na dráze ve Znojmě získali naši atleti dohromady 11 cenných kovů.
Mužská štafeta ve složení Tomáš Bogner, Matěj Šulc, Ondřej Habr a Robert Pařenica s přehledem vyhrála běh na 4x400 m.

17. června 2020

EVROPSKÝ HOD ŠULY 19,57 METRŮ

Nadějný otočkář Karel Šula vytvořil ve středu 17.6. na Vrhačské středě v Žabovřeskách nový osobní rekord. Jen dva koulaři jeho věku předvedli v historii československé atletiky lepší výkon ve vrhu koulí 5kg. Na loňském Mistrovství Evropy U18 v maďarském Győru výkon 19,57m stačil na medailové umístění. Bravo!

11. června 2020

2. ATLETICKÉ ÚTERÝ NA PONAVĚ ZA ÚČASTI 25 ATLETŮ

V úterý 9. června se usktečnilo 2. atletické úterý na Ponavě za účasti našich 25 atletů. Závody v běhu na 60m, ve skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem na atletickém stadionu za Lužánkami proběhly za slunečného počasí.

3. června 2020

INFORMACE K LIGOVÝM SOUTĚŽÍM

Předsednictvo ČAS schválilo termíny a podmínky ligových soutěží v tomto roce a upravenou termínovou listinu.

Termíny ligových kol:

1. kolo – 4.7. 2020 Vyškov
2. kolo – 19.7. 2020 Břeclav /neděle/
3. kolo – 23. 8. 2020 Znojmo /neděle/

KAREL ŠULA ZAHÁJIL SEZONU V OSOBNÍM REKORDU

Dorostenec Karel Šula (RN 2003) vytvořil ve středu na Vrhačské středě v Brně osobní rekord ve vrhu koulí 5kg a výkonem 18,19m soutěž vyhrál. Tímto výkonem splnil kvalifikační kriterium na Mistrovství Evropy v atletice do 18 let. Miroslav Šlapota, který je v přípravě na Mistrovství světa veteránů, vrhnul svým 5kg náčiním 12,26m a potvrdil tak kvalitní formu na začátku atletické sezony.

2. června 2020

1. ATLETICKÉ ÚTERÝ NA PONAVĚ

V úterý 2. června se usktečnilo 1. atletické úterý na Ponavě za účasti našich atletů. Závody v běhu na 300m, v běhu na 600m, ve vrhu koulí a hodu kriketovým míčkem na atletickém stadionu za Lužánkami proběhly za slunečného a větrného počasí.

29. května 2020

OTEVŘENÍ TRÉNINKŮ

Atletické tréninky mládeže se otevírají ve dvou tréninkových skupinách od 12.5. na hřišti Ponava vždy v ůterý a čtvrtek od 15:30-16:45 hod, dále také v Brně-Líšni od 15.5. vždy v pátek od 15:00-16:00hod a v Brně-Bosonohách vždy v úterý od 16:00-17:30hod.

1. května 2020

Rozvolňování opatření vlády ČR od 11. května 2020

Od 11. května dojde k dalšímu rozvolňování opatření Vlády České republiky vztahující se i ke sportu a sportovním aktivitám. Podle výkladového stanoviska Národní sportovní agentury bude platit  od 11. května 2020:

16. března 2020

ZRUŠENÍ TRÉNINKŮ

S ohledem na vyhlášení nouzového stavu na území České republiky jsou společné tréninky klubu zrušeny. Týká se to tréninků přípravek, žactva, dorostu, juniorů, žen a mužů. Sportovní areál hřiště Ponava je uzavřen do odvolání.Tréninky v klubu budou probíhat na základě individuálního plánu. Kancelář klubu na Lidické zůstává otevřena.
8. března 2020

Žlůva mistrem Moravy a Slezska

V pátek 31. 1. 2020 se ve vítkovické hale uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva. Mladý mílař Hynek Žlůva se stal vítězem závodu na 1500 metrů v osobním rekordu 4:59,57 a zcela zaslouženě získal titul mistra Moravy a Slezska. Na meziměstském utkání žactva 8.3. osobák vylepšil druhým místem za 4:57,89.

2. února 2020

Mistrovství Moravy a Slezska v hale

První únorovou neděli 2.2.2020 se ve vítkovické hale konalo mistrovství Moravy a Slezska dospělých, juniorů a dorostu. V mužské kategorii náš klub klub reprezentovali Ondřej Habr a Vojtěch Brachtl, kteří v nejkratším sprintu skončili 26. resp. 29. Lépe se nám vedlo ve skoku dalekém, kde Habr bral pěkné 6. místo za výkon 581 cm, což je jeho nový halový osobní rekord. Dvě zástupkyně jsme měli také v juniorkách. Adéla Kelblová byla 6. ve vrhu koulí za 8,75m a celkově 14. v běhu na 60 m; Oleksandra Prytulyak, jenž je juniorkou prvním rokem, obsadila v kouli 7. místo.

9. října 2019

Atletická středa po 25 letech za Lužánky

Ve středu 9. října proběhla na hřišti Ponava atletická středa po téměř čtvrt století dlouhé přestávce. Hlavní disciplínou na horním atletickém oválu za Lužánkami byl vrh koulí.

11. září 2019

Pohanka třetí v celkovém pořadí poháru

Ve středu 11. 9. 2019 vyvrcholil letošní ročník Brněnského letního běžeckého poháru. V mužské kategorii si vedl dobře Martin Pohanka, který v celkovém hodnocení seriálu skončil ve své kategorii na 1. místě a celkově pak na 3.místě. Mezi ženami byla vidět Lucie Mádrová, která vybojovala v celkovém pořadí 4. místo ve své kategorii a 8. místo mezi všemi ženami.

25. srpna 2019

Zlatá štafeta na závěr ligy

V závěrečném kole sezony se našim mužům dařilo, skončili v bodování 4. kola na pěkném 7. místě. Největšího úspěchu dosáhla čtvrtkařská štafeta ve složení Tomáš Bogner, Matěj Šulc, Ondřej Habr a Vincenc Skoumal, která porazila všechny soupeře a zaslouženě tak brala plný počet bodů (11).

2. června 2019

Přebor jižní Moravy na dráze

Přebor Jihomoravského kraje na dráze mužů, žen, juniorů, juniorek, dostenců a dorostenek se uskutečnil v Hodoníně.

Na krajském přeboru se představila pětice našich atletů se ziskem 8 medailových umístění.

11. května 2019

Mistrovství Moravy a Slezska na dráze

Dráhové mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek proběhlo ve Vyškově.

Naši atleti se představili v bězích na 100 m a 400m, skoku dalekém a vrhu koulí.

23. března 2019

Běh Lužánkami 2019

V sobotu 23.3.2019 se v brněnských Lužánkách na startu sešlo 583 atletů, z toho 28 členů našeho pořádajícího klubu. První místo v hlavním závodě mužů získal Lukáš Olejníček, který vzdálenost 7775 metrů zdolal za 24:11. Na prvním místě v závodu žen se objevila Hana Homolková, která zvládla 6220 metrů za 22:41min.

Na celkové výsledky se můžete podívat zde

2. února 2019

Mistrovství Moravy a Slezska v atletice

Na halovém mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v Ostravě 2. února 2019 padly osobní rekordy v bězích na 60 m a 200 m.